Пропонуємо ознайомитись з відгуками лікарів на проведений у Чернівецькому обласному клінічному онкологічному диспансері майстер-клас по встановленню порт-систем U-PORT.В сучасній медичній практиці для успішного лікування цілої низки захворювань пацієнту необхідне тривале внутрішньовенне введення лікарських засобів: антибіотиків, хіміопрепаратів, поживних розчинів, знеболюючих засобів і контроль показників крові.
Альтернативою периферичним доступам (внутрішньовенно) стала розробка та успішне впровадження в практику в деяких клініках венозних портів (порт-систем).
В Україні дані порт-системи, Ю-ПОРТ (U-PORT), впроваджує та популяризує фармацевтична корпорація «Юрія-Фарм».
Застосування порт-систем у онкологічних хворих є невід’ємною частиною стандартів лікування за кордоном. Інфузійні порти широко використовуються в Ізраїлі, США, країнах Західної Європи у пацієнтів з вперше виявленим онкологічним захворюванням, яким планується проведення множинних сеансів хіміотерапії, які викликають склерозування периферичних вен. Також інфузійні порти встановлюються пацієнтам де технічно важко виконувати тривалі інфузії.
«Європейська онкологічна асоціація» рекомендує встановлювати центральні венозні катетери на самому ранньому етапі хіміотерапії до появи периферичних флебітів тим онкологічним пацієнтам, яким планується проведення тривалої хіміотерапії.
Однією з клінік, яка впровадила у себе в практику постановку імплантованих систем для тривалих інфузій Ю-ПОРТ є Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер. На його базі за сприяння ТОВ «Юрія-Фарм» 04.02.2017 р. був проведений майстер-клас по постановці імплантованих систем для тривалих інфузій Ю-ПОРТ. Були запрошені лікарі з різних куточків України для обміну досвідом та навчання по постановці Ю-портів.
Ілля Тащук, т.в.о. головного лікаря Чернівецького обласного онкологічного диспансеру: «Наш диспансер широко підтримує та впроваджує все, що необхідно для якісного, ефективного та результативного лікування хворих з онкопатологією. Одним із таких впроваджень є встановлення порт-систем. Для ефективного проведення внутрішньовенних інфузій (хіміотерапія, таргетна або симптоматична терапія) або забору крові необхідний постійний венозний доступ. При кожному внутрішньовенному введенні препаратів периферичні вени пошкоджуються. З часом це призводить до таких ускладнень: флеботромбоз і флебіт (запалення вен). Встановлена порт-система для хіміотерапії допомагає уникнути повторних внутрішньовенних втручань. Вона забезпечує простий, швидкий і безболісний доступ до центральної вени».
Іван Візнюк, зав. операційним блоком, лікар-анестезіолог вищої категорії: «Маніпуляцією постановки даних порт-систем ми володіємо більше 10 років. За цей період нами встановлено близько 50 портів. Порт-система встановлюється один раз, і хіміотерапевт використовує її протягом всього терміну лікування, яке протікає максимально комфортно і якісно. Порт-система це невеличка ємкість, виготовлена з пластика чи металу (титан). В верхній частині конструкції знаходиться силіконова мембрана, через яку спеціальною голкою Губера виконуються всі маніпуляції – інфузії хіміопрепаратів та інших лікарських засобів, а також проводиться забір крові. Один кінець приєднується в бокову частину порта, а інший – в центральну вену. Вся система знаходиться підшкірно. В середньому ця процедура займає не більше 1-ї години».
Юрій Агарков, продукт-менеджер департаменту стратегічного планування фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм»: «На замовлення Корпорації «ЮРіЯ-ФАРМ» ‒ лідера з виробництва інфузійних розчинів в Україні ‒ австрійською компанією A.M.I. Agency for Medical Innovations GmbH (Австрія) було вироблено імплантовану систему для тривалих інфузій Ю-ПОРТ (U-PORT), встановлення якої все більше і більше набуває популяризації серед населення. Адже, імплантовані системи для тривалих інфузій Ю-ПОРТ забезпечують довгостроковий венозний доступ для введення лікарських засобів. Хіміотерапія проводиться курсами, при цьому введення цитостатиків подразнює стінки судин і часто призводить до флеботромбозу і флебіту. Судини пацієнта стоншуються, і процедурній медсестрі стає важко потрапити в вену, що призводить до хворобливих відчуттів і ускладнює процедуру. Тому встановлення порт-систем для даної категорії пацієнтів є невід’ємною частиною «золотого стандарту» лікування».
Оригінал опубліковано 08 лютого 2017 р. на сайті fakty.cv.ua.