Порожнисті голки для медичного використання відрізняються типом вістря та розташуванням отвору. Особливістю голки Губера є зігнуте вістря та особлива форма зрізу, які забезпечують найменш болюче проникнення через шкірний покрив і виключають пошкодження мембрани імплантованого порту при регулярному проведенні інфузій. Голка Губера при введенні розсовує стінку мембрани, а після виведення голки мембрана швидко повертається до вихідного стану.
Різновиди голок Губера
Голки з вигнутим лезом використовуються для доставки медпрепаратів через імплантовані під шкіру порт-системи. За допомогою голки Губера в порт-систему вводять хіміопрепарати, антибіотики, компоненти крові, внутрішньовенне харчування, а також роблять забір крові для дослідження. Досить часто це потрібно робити при курсі хіміотерапії. Залежно від тривалості введення ліків вибирається відповідний вид голки:
- Пряма голка. Такою голкою промивають порт-систему або виконують ін’єкції препаратів в імплантований порт.
- Голка з вигином. Вигнуті голки можна зафіксувати на тілі пацієнта, якщо призначено тривале введення ліків.
- Голка з крилами. Така голка для порт-системи надійно закріплюється і використовується при необхідності постійного або довгострокового отримання ліків.
Використання голки для порт-системи Ю-ПОРТ
Голка Губера завдяки вигнутій конструкції і особливій формі вістря не пошкоджує силіконову мембрану порт-системи Ю-ПОРТ. Голка для порту підбирається відповідного розміру (від 18G до 22G), який визначається в залежності від ступеня в’язкості речовини, що вводиться. Наприклад, для отримання парентерального харчування беруть голку розміром 20-22 G.
При введенні голки дотримуються правил асептики. Голка в порт вводиться до упору під кутом 90 °. За допомогою фізрозчину виконується промивання порт-системи. Після цього можна приступати до виконання ін’єкцій та інфузій.